Správne zvolená veľkosť saka – či už športového, alebo obleku má zvýrazniť vaše najlepšie vlastnosti, zdôrazniť mužnosť, vytiahnúť do popredia časti postavy, ktoré vyzerajú dobre. Pretože nebudeme si klamať, ale v nesprávne zvolenom saku môžete tiež vyzerať ako funebrak. A to nechcete.

Ponúkame vám 4 overené tipy, ako sa tomu vyhnúť.

1. Oprite sa o stenu

Jednoduchá pomoc, pretože každý obchod, alebo skúšobná kabínka ma stenu. Ak kupujete na trhu, oprite sa o predavača (lebo on môže za to, že tam stena nie je 😀 )

O stenu sa opierajte vždy ramenom. Ak necítite žiadny pohyb obleku, ale rameno sa dotkne steny, máte tú správnu veľkosť. Ak cítite pohyb saka nahor, alebo vidíte, ako sa sako dvíha nahor a vytvára „bublinu“, hľadajte menšie číslo.

opieranie

2. Zombie chcieť mozog, alebo pekná baba v obchode

Ďalší tip je rovnako jednoduchý, ako prvý.

zombie

Vidíte v obchode peknú babu, tak sa jej chcete opýtať, či vám oblek sedí dostanete chuť ju objať. Natiahnete ruky a keď sako vo švoch pekne sedí, netlačí vás a príliš tesno neobopína a ani na ňom nevznikajú žiadne neprirodzené preliačiny alebo vyduté miesta, pokojne pokračujte v objímaní. Sako vám sedí.

Ak však cítite nepríjemné obopínanie, či nebodaj praskanie, je čas siahnúť po väčšom čísle.

3. Držte si prsty, aby vám sedelo. Dĺžka saka.

dlzka1

Zovrite si prsty, tak, ako by ste dúfali, že je to to pravé. Ak je lem saka zarovno s prstami (ako na obrázku), tak má sako správnu dĺžku. Ak je vyššie, je krátke. Ak je nižšie, je – automaticky – príliš veľké.

4. Rapper style. Alebo podajte ruku

podanie-ruky

Ak máte hudobné vlohy, môžete si v saku zarapovať. Ak nie, tak skúste podanie ruky. Ak má sako správnu veľkosť, musí ostať pri tele a nenaťahovať sa za rukávom (a robiť z vás batmana). Rovnako ostáva na mieste aj na ramene a nedvíha sa z neho.