Eshop má oproti kamennému obchodu množstvo výhod. Či už pre tých pohodlnejších pokojné nakupovanie z domu, pre vyberavých širší sortiment, často lepšie ceny… Má však jednu nevýhodu – tovar si nemôžete pred kúpou vyskúšať.

Ale aj táto eshopová nevýhoda sa dá ľahko eliminovať. A aj v prípade, že by ste veľkosť netrafili, tovar vám v pohode vymenia za nový v takej veľkosti, akú potrebujete.

Nákup obuvi cez internet nie je nič komplikované. Jediné, čo potrebujete poznať, je veľkosť. A tú si viete spoľahlivo a rýchlo zistiť aj doma.

Stačí vám na to papier, pero a meter.

obr1

obr2

Postavíte sa na papier, obkreslíte si nohu a zmeriate dĺžku tam, kde je najdlhšia. Pozriete do veľkostnej tabuľky a máte veľkosť. Hotovo.

Máme pre vás ale niekoľko tipov navyše.

1. Vždy si zmerajte obe nohy. Aj keď sa vám to zdá, nohy nie sú na milimeter rovnaké. Odmerajte si preto obe a obuv vyberajte podľa tej väčšej.

2. Pri meraní nohy myslíte nato, ako ich obvykle nosíte. Ak si vyberáte topánky, v ktorých nosíte hrubé ponožky, obujte si ich pri meraní a dostanete presnejšie číslo. Ak topánky nosíte naboso, odmerajte si nohu bosú.

3. Uveďte do poznámky v objednávke veľkosť svojej nohy v centimetroch. Niekedy sa môže stať, že obuv, ktorú ste si vybrali môže mať špecifické číslovanie. Pracovník vám tak bude môcť odporúčať zmenu veľkosti, aby vám obuv lepšie sadla a vy sa vyhnete čakaniu spojeného s výmenou tovaru za väčší / menší.

Teraz, keď už viete, ako bezchybne určiť veľkosť vašej budúcej obuvi, poďte sa pozrieť, čo sme pre vás pripravili.