Teplomer klesol na teplotu, ktorá robí z jesenného blata čistý a pevný povrch. Potiaľ to je to super. Horšie je to so schodnosťou. A to hlavne vtedy, ak v nich máte napriek označeniu „zimná“ problém sa vôbec udržať na nohách. Riešením nemusí byť výmena obuvi.

Na trh pomaly prichádzajú veľmi zaujímavé riešenia, s ktorými vám riziko, že si na zamrznutom chodníku zlomíte nohu, klesá takmer k nule. Nás zaujali napríklad tieto topánky, s ktorými si na kocke ľadu bezpečne aj zatancujete.

Ako sme spomínali, nemusíte sa hneď obzerať po nových. Hlavne ak tie vaše sú pohodlné a obľúbili ste si ich. Šmýkanie sa dá odstrániť niekoľkými zaujímavými spôsobmi.

Všetko je o podrážke

1. Páska na koberce

Textilná páska, ktorou lepíte konce kobercov, aby sa nestrapkali. Stačí jej kúsok nalepiť na podrážku tam, kde sa dotýka pri chôdzi zeme. Len nepoužite obojstrannú 😉

2. Leukoplast

Funguje na rovnakom spôsobe, ako páska na koberce. Je to skôr núdzové riešenie, pretože leukoplast nevydrží dlho. Avšak je väčšia pravdepodobnosť, že ho máte poruke.

3. Ponožky

Ešte núdzovejšie riešenie, ktoré asi nevyužijete v meste, ale skôr niekde mimo populácie (z pochopiteľných dôvodov) sú ponožky. V akútnom prípade ich natiahnite na topánku a šmýkanie je minulosťou. Ak vás takáto situácia prekvapí a nutne potrebujete mať stabilitu, kašlite na módu.

4. Obuvník

Existujú protišmykové nálepky, ktoré sa aplikujú na podrážku. Nájdete ich v obchodoch s obuvou, ale najlepšie je zájsť za obuvníkom. Budete si môcť byť istí, že ju máte na topánke nalepenú tak, ako treba.

5. Tekuté reťaze

Zoženiete na benzínových pumpách, či v obchode s autodielmi. Síce sú určené na pneumatiky, ale pneumatika a podrážka majú rovnakú funkciu a veľa ľudí takéto riešenie preferuje.

 

Máte aj vy svoj osvedčený tip, ako ostať v zime na nohách? Podeľte sa s nami na našom facebooku 🙂