Vyzerá to tak, že zima sa tu už chystá udomácniť, počasie je chladné, takže skriňa bez teplého oblečenia je momentálne vážne blbý nápad. Čo si však zvoliť, aby to bolo komfortné a navyše aj podľa najnovších módnych trendov? Poradíme.

tie-690084

Najprv sa ale skúsme pozrieť pár desiatok rokov dozadu. Určite si pamätáte (minimálne z filmov) po ulici kráčajúcich mužov hrbiacich sa vo svojich kabátoch. Viac menej neexistoval rozdiel medzi jesenným a zimným a tak už s príchodom prvého chladnejšieho počasia museli siahnuť po tom jedinom, čo bolo dostupné – ťažké, niekoľko kíl ťažké kabáty. Netreba asi hovoriť nič o komforte, ak ste takýkto kabát museli na sebe nosiť pol dňa.

Na druhej strane – aby sme neboli zlí – boli fakt teplé a chránili aj pred najväčším mrazom a tak ich samozrejme nosili všetci.

S príchodom 70-tych rokov a klasickej vlny začali byť kabáty kratšie, ľahšie a teda praktickejšie na nosenie.

Pánske kabáty sa pôvodne nosili v spojení s oficiálnejším štýlom obliekania – sako, nohavice, spoločenské topánky. Aj tento trend sa časom menil a dnes nie je žiadnym prekvapením, že kabát nosia páni aj k bežnému, ležérnemu štýlu. To znamená, že si ho pokojne môžete obliecť aj k rifliam, nie len k nohaviciam od obleku. Dnes teda móda dovoľuje kombinovať viaceré oblasti a ku kabátu bez problémov dopasujete nielen oficiálny štýl, ale aj ďalšie “uvoľnenejšie”.

Pánske zimné kabáty obstáli v skúške času. Dnes môžete nájsť mnoho elegantných osviežených verzií. Mnoho z nich je dokonca akousi kombináciou kabátov a zimných búnd. Elegantné, štýlové a hodia sa nie len do každého druhu zimného počasia, ale aj ku väčšine druhov zimného oblečenia.

A práve takéto pánske zimné oblečenie nájdete aj u nás. Nech sa páči.

snimka-obrazovky-2016-11-18-o-12-53-29