Pri práci s módou sa často stretávame s rôznymi názormi na topánky, na oblečenie, na strih, farbu… A niekedy sa sami nestačíme diviť, kto s takou blbosťou mohol niekedy prísť na svetlo božie.

Zhrnuli sme 7 najčastejších vecí, podľa ktorých by ste sa mali riadiť. Teda, aspoň vám hovoria, že by ste sa mali. Ale pravdou je, že vôbec nemusíte.

girl-1828536_1920

Šaty sú prvé, čo si na vás všimnú

To by ste museli mať na sebe vážne extravagantnú kombináciu, aby to tak bolo. V bežnom živote si ľudia ako prvé všímajú tvár, gestá, správanie. Až potom idú na rad šaty.

Po 30-tke žiadna minisukňa

Hneď po 30-tke treba vyhodiť všetky minisukne zo skrine a začať sa obliekať vážne, dospelo, alebo – ako niektorí radi hovoria – primerane svojmu veku.

Vraj by ste už nemali ukazovať časti tela, ktoré ste ukazovali pred tým.

Vy viete najlepšie, čo by ste mali a čo nie. Ak sa v minisukni cítite dobre, nie je dôvod ju vyhadzovať len pre takú blbosť, ako je vek 🙂

Vysoké ženy by nemali nosiť vysoké opätky

Povedal kto? Určite nejaký muž, ktorému vadilo, že vám je po plecia.

Ak sa v nich cítite pohodlne, ak sa vám páči, ako v nich vyzeráte, nie je žiadny dôvod, aby ste ich nenosili. Hoci by ste mali aj cez dva metre.

A verte, že aj ten meteršesťdesiat vysoký muž sa za vami rád (určite nenápadne) obzrie.

vysoke-lodicky

Každý potrebuje pár dobrých….

Táto veta sa zvykne obmieňať podľa aktuálnej sezóny. Raz musíte mať také nohavice, raz nesmiete vyjsť von bez takých topánok…

Ak sa vám raz niečo nepáči, alebo vám nesedí, tak to nepotrebujete. A bodka.

Vaša telesná stavba určuje čo nosiť

Módny priemysel vám rád na počkanie povie, čo môžete nosiť, čo nesmiete nosiť. Najlepšie tak, aby ste vždy siahli po niečom novom.

Samozrejme, nájdu sa veci, ktoré sa vám nehodia. Ale na to máte doma zrkadlo a v sebe súdnosť. Keď tie veci skombinujete, tak ste v pohode 🙂

Niektoré farby sú in, niektoré out

Sto článkov, sto názorov na to, čo je in a čo out. Ktorý z nich brať vážne? Žiadny. Ak sa vám páči červená, idete von v červenej. A nevyhodíte zakaždým celú skriňu len preto, lebo niekto napísal, že je out.

Nové je lepšie

Môže. Ale tiež nemusí. Sú látky, ktoré sú staré a sú kvalitnejšie, ako tie, ktoré práve prišli na pulty. Kupujte stále to, čo vám sedí, čo máte radi a čo vám je príjemné. Nie to, čo je podľa niekoho trendové.