Každá z nás pri vytváraní vlastného štýlu pracuje s tým, čo od prírody dostala. Sú ženy, ktoré sú nízke a páči sa im to. Sú ženy, ktoré majú cez meter osemdesiat a chcú byť ešte vyššie. Dnešný článok je venovaný práve tým nižším, ktoré by chceli mať aspoň zopár centimetrov viac.

Samozrejme, ako očakávate, nepovieme vám, ako zázračne vyrásť. Dáme vám ale pár tipov, ako vyzerať pomocou vhodne zvoleného oblečenia, obuvi a doplnkov o niečo vyššie.

Pamätajte, optické klamy viete využiť vo svoj prospech 🙂

1. Voľte jednu farbu

Použitie jednej farby od hlavy po päty vám pomôže vytvoriť “predĺženú” siluetu, ktorá vytvorí optickú ilúziu výšky. Ak použijete príliš veľa rôznych farieb, paleta vám siluetu rozbije a na výške vám nepridá.

legs-1031525

2. Vysoké opätky

Toto odporúčanie je logické. Ak chcete byť vyššia, môžete svojej výške reálne pridať centimetre. Ak sa bojíte, alebo z nejakého dôvodu nemáte radi ihličkové opätky, môžete siahnuť po “bezpečnejšej” voľbe – plnom vysokom opätku.

3. Nechcete vysoké?

Ak nie sú pre vás vysoké opätky to pravé a radšej máte nízku obuv, skúste prednostne zvoliť tie, ktoré majú ostrú špičku.

4. A ešte raz topánky

Vyhnite sa remienkom nad členkom. Ak chcete, aby silueta vašich nôh bola čo najdlhšia, nesmie byť ničím čo najdlhšie prerušená. Zvoľte radšej obuv, ktorá nechá odhalená z vašej nohy čo najviac.

5. Vyšší pás

Vytvorenie ilúzie výšky je o správnom zvolení proporcií. Vytiahnite svoj pás vyššie pomocou sukne, šortiek, alebo nohavíc. Vaše nohy budú pôsobiť proporčne dlhšie a výška je na svete.

6. Vyhnite sa 3/4 nohaviciam

Ak si vyberáte nohavice, vyhnite sa tým, ktoré končia kdekoľvek medzi kolenami a 10 cm nad členkom. Len nohavice, ktoré vám zakryjú nohu až po topánku vám vytvoria siluetu, ktorá bude vyzerať vysoká.

7. Úzky opasok

Pokiaľ ide o výber doplnkov pre nízke ženy, opasky vedia byť tvrdým orieškom. Ak si vyberiete príliš hrubý opasok, vizuálne vám rozdelí postavu na dve polovice a pokus o vytvorenie vysoko pôsobiacej siluety je “v čudu”. Siahnite radšej po čo najtenšom a vaše proporcie ostanú vyvážené.

8. Noste tmavú

Tento bod úzko súvisí s tým, že tmavá zoštíhľuje. Aj napriek tomu, že to nepotrebujete, štíhla silueta vyzerá vyššia. 🙂

model-993911

9. Menšia kabelka

Doplnky majú veľký vizuálny dopad na vašu siluetu. Ak ste nízka, siahnite po menšej kabelke. Zvýrazní vašu postavu. S veľkou kabelkou by ste pôsobili ako vysokohorský nosič 🙂

10. Vertikálne prúžky

Už dávno vieme, že horizontálne prúžky vás urobia širšou. Podľa tejto teórie – vertikálne vás urobia vyššou. Nemusíte pritom nosiť toľko prúžkov, ako zebra. Už jeden, či dva spravia svoju robotu poriadne.

+1

Nech je vaša výška akákoľvek, voľte vždy to, v čom sa cítite najlepšie. Takto zažiarite za každých okolností a budete pôsobiť sebavedomo.